Ugunsdrošie blīvējumi

Saskaņā ar celtniecības normatīviem, ēkas ir jāsadala ugunsdrošajos nodalījumos, bet ļoti bieži šo nodalījumu sienas un pārsegumus šķērso komunikācijas, tai skaitā dažādi cauruļvadi. Tā kā šie cauruļvadi mēdz būt gan degoši, gan ar degošu izolāciju, gan metāla, kas pats par sevi vada uguni, tad pastāv normatīvi un attiecīgi ugunsdošie risinājumi, šo cauruļu norobežošanai un izolēšanai.

Ugunsdrošības blīvējumi ir paredzēti dažādu kabeļu un cauruļu kanālu, ailu, ventilācijas eju dzelzsbetona sijās, ēku ķieģeļu un dobu sienu hermetizācijai ēkās ar augstām ugunsdrošības klases prasībām.

Papildus ugunsdrošības blīvējumi var tikt izmantoti aizsardzībai no skaņas, mitruma un putekļiem.

SIA “Būvprofils Latvija” veic dažāda veida ugunsdrošības hermetizācijas kompleksus.

Slikona vai akrila mastika, nedegoša minerālā vate – tā ir tikai neliela daļa no materiāliem, kas tiek izmantoti šāda veida kompleksos. Šo vielu īpašību dēļ tās paplašinās pie augstu temperatūru iedarbības un kavē telpu piedūmošanu.

Ugunsizturīgie sausie maisījumi – ugunsizturīgais sausais celtniecības maisījums uz cementa bāzes ar vieglām pildvielām. Šis blīvējums tiek izmantots nelielu kabeļa kanālu vai cauruļvadu hermetizācijai.

Poliuretāna putas un blīves – dažāda veida ugunsdrošības poliuretāna putas un plastiskie kompozīta elementi no putu materiāla, kas paplašinās siltuma iedarbībā.

Manšetes – nerūsējošā tērauda ugunsaizsardzības manšete polietilēna, polipropilēna, polivinilhlorīda un daudzslāņu plastmasas caurulēm – ar izolāciju vai bez tās betonā, gāzbetonā un ģipsī. Piemērota caurulēm, kā arī cauruļu liekumos un slīpās caurulēs.