Ugunsdrošā krāsa

Pirms uguns aizsargslāņa izvēles nepieciešams noskaidrot kāda veida konstrukciju aizsardzībai tā izmantosies un kādai jābūt ugunsizturības klasei, jo ir jāievēro gan krāsas veids, gan uzklāšanas biezums, vai tās pakļautas tiešai atmosfēras nokrišņu iedarbībai un citi faktori.

SIA “Būvprofils Latvija” veic ugunsdrošās krāsas uznešanas darbus.

Koka virsmām: uguns aizsargsastāva izmantošana koka virsmu apstrādei ļauj samazināt uzliesmojuma iespējamību un būtiski samazināt atklātas liesmas izplatīšanas ātrumu koka konstrukcijās. Uzklātais uguns aizsargpārklājums veido aizsargājošo virskārtu, kas ļauj samazināt koksnes uzsildīšanas laiku atklātas liesmas iedarbībā līdz uzliesmojuma temperatūrai.

Metāla konstrukcijām: krāsa metāla konstrukcijām ir piemērota tērauda sijām, balstiem un režģveida atsaitēm, lai paildzinātu šo konstrukciju ugunsizturību, jo pie ilgas atklātas liesmas un augstu temperatūru iedarbības metāliskas konstrukcijas var zaudēt savas nesošās īpašības. Metāla konstrukcijai kritiska temperatūra ir 500⁰C, jo pie šīs temperatūras sākas neatgriezeniskie deformācijas procesi, kas noved pie ēku un būvju tērauda konstrukciju nesošo spēju zaudēšanas.

Komunikācijām: ugunsdrošā krāsa kas paredzēta, lai aizsargātu kabeļus un metāla caurules pret uguns liesmu. Ar šādu krāsu klāj visus kabeļus un metāla caurules, kas šķērso ugunsdrošos nodalījumus. Pie augstas temperatūras uzklātā krāsa sāk putot un spēj noturēt uguns liesmu līdz 120 min.