Ugunsdrošais apmetums

Sienu un griestu apšuvuma materiālu izvēle var būtiski ietekmēt uguns izplatīšanos un uguns pastiprināšanās ātrumu, lai gan parasti tie nav materiāli, kuri pirmie uzliesmo. Jo īpaši svarīgi tas ir gaisa cirkulācijas vietās, kur apšuvums dod liesmām iespēju izplatīties, un kur ļoti iespējams, ka ātra uguns izplatīšanās neļaus izglābties ēkas iemītniekiem.

SIA “Būvprofils Latvija” veic ugunsdrošā apmetuma apmešanas darbus.

Uguns izplatīšanos ietekmē vairākas apšuvuma materiālu īpašības. To skaitā ir uzliesmošanas vieglums un ātrums, ar kādu apšuvuma materiāls degšanas laikā atdod siltumu. Eiropas ugunsdrošības testu un klasifikācijas vadlīnijās ir noteikta iekšējā ugunsgrēka izplatīšanās ierobežošana ar šo īpašību kontroles palīdzību.

SIA “Būvprofils Latvija” sadarbojās un izmanto sertificētus Knauf FIRE WIN ugunsaizsardzības risinājumus. Viens no risinājumiem ir ugunsdrošā apmetuma tehnoloģija, kas paredzēta ražošanas telpu un noliktavu, biroja ēkās atbalsta struktūru un griestu aizsardzībai, lielveikalos bez piekaramajiem griestiem atbalsta elementu aizsardzībai vai papildu statņu aizsardzībai rekonstrukcijas darbu laikā.

Ģipsi saturošs apmetums iekšdarbiem, kas izveidots īpaši pasīvajai ugunsdrošībai, ir piemērots tērauda un dzelzsbetona sijām un balstiem, dzelzsbetona griestiem un sienām, kā arī kompozītbetonam un trapecveida tērauda plāksnēm.