Skrūvpāļu pamati

Funkcijas

1Skrūvpāļu pamatus būvniecība lieto diezgan plaši. Tos var izmantot gadījumos, kad pamatnes grunts augšējie slāņi ir vāji un grunts noturīgie slāņi atrodās dziļāk par nepieciešamo iebūves dziļumu. Skrūvpāļu pamatu projektēšāna iespējami daudz un dažādi varianti, kuri tiek pielāgoti esošajai situācijai.

Pamatu izveide zem jaunām konstukcijām

Skrūvpāļu pamati ir samērā ātri montējami uz kā pamata iespējams samazināt termiņus un izmaksas. Viena no priekšrocībām skrūvpāļu sistēmas izmantošanā ir montāža bez vibrācijām, šis faktors ir svarīgs tādu vietu tuvumā, kas saistīti ar ekoloģiskām, vēsturiskām, blīvas apbūves vietām. Skrūvpāļu sistēmas pamati ir izveidoti, lai tie palīdzētu atrisināt pamatu montāžas problēmas vājās gruntīs bez lielas piepūles.

Esošu pamatu nostiprināšana

6Sēšanās, plaisu parādīšanās sienās vai grīdās ir viena no lielākajām problēmām, pie nekvalitatīvi izveidotiem būves pamatiem. Ar skrūvpāļu sistēmas palīdzību šī problēma ir atrisināma. Pamati ir dažādi, tādēļ pirms darbu uzsākšanas ir nepieciešams apskatīt esošo problēmu, lai būvinženieris spētu pieņemt attiecīgu risinājumu. Ja nepieciešams pamati tiek pacelti ar domkratu palīdzību un nostiprināti ar speciāli izgatavotiem kronšteiniem, kas tiek montēti uz ieskrūvēta pāļa.

Pamatu sienu nostiprināšana

08071900252Pielietojot skrūvpāļu tehnoloģiju iespējam novērts sienu nobīdi, noturot to pret grunts paplašināšanās izmaiņām, dēļ kurām rodas sānu spiediens uz kostrukciju. Problēmu zonā nepieciešams izurbt attiecīgā diametra caurumu, lai spētu ieskrūvēt pāli gruntī. Kad sasniegts nepieciešamais dziļums, pagraba iekšpusē tiek montēts speciāli izgatavots kronšteins kurš tiek nostiprināts ar skrūvju palīdzību.Pielietojot šo tehnoloģiju arī iespējam sienu novietot sākotnējā stāvoklī.

Skrūvpāļu pamatu montāžas galvenie etapi

  • iestrādāšana gruntī
  • nestspējas pārbaude
  • kronšteina uzlikšana, nostiprināšana
  • režģžoga izveidošana